ART blog

یقه لباس نقش مهمی در فرم لباس و مناسب بودن آن دارد. در اینجا با اشاره به چند مدل یقه اصلی و بیان چند نکته ساده درباره آنها، به شما کمک می‌کنم تا یقه مناسبی را برای لباس خود انتخاب کنید تا به بهترین جنبه‌های چهره و اندام شما تاکید کند.

1- يقه قايقي:

این مدل یقه گرد و افقی است و  تا روی شانه‌ها باز است و انحنای کمی در قسمت وسط دارد. یقه قایقی و سایر مدل‌ یقه‌های راسته و افقی، برای صورت‌های کشیده مناسب است.

2-بلوزها و تی‌شرت‌های یقه‌هفت:

این مدل یقه باعث می‌شود که بیشتر توجه به صورت شما جلب بشود. یقه‌هفت برای بیشتر شکل‌های صورت مناسب است؛ خصوصا برای خانمهایی که صورت گرد و مربع شکلی دارند، زیرا صورت را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهد؛ همچنین برای افرادی که بالاتنه بزرگی دارند، بسیار مناسب است.

 اگر شانه‌های کوچکی دارید به جای یقه‌هفت گود و بلند، یقه‌هفت پهن‌تری انتخاب کنید. افرادی که شانه‌های پهنی دارند هم بهتر است از یقه‌هفت گودتری استفاده کنند. می‌توانید تعدادی از دگمه‌‌های پیراهن یقه‌دار خود را باز بگذارید تا یک مدل یقه‌هفت ایجاد کنید.

3-یقه های اسکی و برگردان بزرگ:

 

یقه‌های اسکی و برگردان بلند برای خانم‌های بلند با گردن‌های بلند و همچنین صورت‌های کشیده مناسب است. اگر سینه و بالاتنه بزرگی دارید و چنین یقه لباسی را بپوشید، به‌دلیل داشتن پارچه اضافی، شما را بزرگتر نشان می دهد و مناسب شما نیست. برای کم کردن این تاثیر، شانه‌های خود را با یک شنل یا شال بپوشید تا ظاهر کلی شما را متناسبتر کند.

4-یقه ملوانی:

 این نوع لباس‌ها یقه گرد و بسته‌ای دارند و برای زنانی با گردن بلند و صورت‌های بیضی، مستطیلی دراز، لوزی شکل و مثلث وارونه مناسب است. اگر شما صورتی گرد یا مربع شکل دارید، بهتر است از پوشیدن این مدل یقه خودداری کنید، زیرا تنها باعث می‌شود که صورت شما گردتر و پهن‌تر به نظر برسد.

5-یقه empire:

این مدل یقه به شکل مربعی بزرگ یا فرم های مختلف به صورت باز است که خطی افقی در زیر سینه دارد. این نوع یقه بهترین مدل برای خانم‌هایی با صورت گرد است زیرا بیشتر صورت‌های گرد، گردن‌های کوتاهی دارند. همچنین برای خانم هایی که بالاتنه بزرگ دارند بسیار مناسب است. در ضمن برای دوران بارداری این مدل یقه ها که در قسمت خط افقی زیر سینه چین دار است شکم را می پوشاند.

 

این مدل یقه برای خانم های ریزه‌اندام مناسب نیست.

 6-یقه های گرد باز:

این مدل یقه، نوعی یقه یو(U) شکل باز است که برای زنان درشت با چهره های پهن مناسب است و باعث ایجاد تعادل در چهره آنها می‌شود.

 اگر صورتی لاغر و استخوانی و باریک دارید، از پوشیدن لباس‌هایی که چنین یقه‌ای دارند، خودداری کنید.

منبع :سایت دوخت

+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/07/30ساعت 8:6  توسط admin  | 

 چگونه مي توان با تزيين در و پنجره ها به خانه ي خود جلوه ببخشيم

بيشتر از هر عامل ديگري، پنجره ها در بيان معماري منازل موثر هستند. پنجره هاي يك خانه مي توانند در اشكال مختلف باشند: بلند، باريك و وسيع و حتي يك آرك در بالا سر داشته باشند. يك تزئين مناسب براي پنجره ها مي تواند زيبايي هاي يك اتاق را چند برابر افزايش دهد. يك پرده مناسب قادر است يك اتاق بي روح را به مكاني آرامش بخش و روح پرور تبديل كند. همچنين عاملي براي كنترل گرما و سرما و نور باشد. پرده ها جذاب ترين نقطه ديد در يك اتاق هستند. بعضي از پنجره ها به خودي خود بسيار زيبا بوده و بنابراين پرده ها و تزئينات آن بايد مكمل اين زيبائي باشند، نه پوشاننده آن! پنجره هاي شما چه معمولي، چه زيبا و يا كاربردي، عامل بسيار مهمي در بيان سليقه و معماري هر ساختمان مي باشند.  

  

هنگامي كه كسي براي بار اول وارد اتاقي مي شود چشمانش بي اراده به سمت پنجره ها كشيده مي شوند، صرف نظر از اينكه پوشش پنجره ها از پرده سنتي، كركره ، پارچه اي و يا حتي گياهان زنده باشند. در اينجا اولين كاري كه بايد كرد نگاه دقيق به پنجره هاي خالي و پيدا كردن نقاط ضعف و قوت آن است. صرف نظر از شكل و اندازه ، يك پنجره بايد به بهترين وجه ممكن تزئين و دكور شود.

سایر تصاویر و دنباله مطلب را با کلیک بر روی گزینه <ادامه مطلب> دنبال نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/07/16ساعت 13:19  توسط admin  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/07/16ساعت 13:17  توسط admin  | 

پاییز و زمستان امسال، دوره کتهای خوش فرم و شکیل است. در این فصل پارچه های فاستونی راه راه، پارچه های شطرنجی و چرم هم وجود دارد.کت های این فصل، حسی از قالبی بودن و سه بعدی بودن را دارد. این حس با پارچه های کتانی با رنگهای قرمز، ارغوانی، آبی مایل به خاکستری و نارنجی مشخص تر و برجسته می شود.

به طور کلی سه مدل کت به عنوان سبک های اصلی این فصل شناخته می شوند.

توجه داشته باشید منظور ما از کت در این مقاله پوشش های پاییزی و زمستانی روی لباس مثل مانتوهای آستردار و کلفت، بارانی، پالتو، ژاکت های پارچه ای و کت هایی است که با دامن یا شلوار ست می شوند.

1- کت های گشاد و شل به فرم A

معمولا کتهایی با خطوط شانه ساده و آستین های گشاد و جادار، گشاد و آزاد است. این مدل کت شل و گشاد، برای پارچه های خز بسیار عالی است. یقه ای که برای این مدل کت پیشنهاد می شود، یقه های پهن بزرگ، یقه های قیفی بلند، یقه های هندسی کلاه دار، یقه تزئینی خز یا استفاده از شال گردن است.

یک مدل از این نوع کتها، کت های هرمی شکل است. این کتها از شانه ها مانند یک هرم A شکل آویزان می شود و آستین های A شکل مشابهی هم دارند.

این کتهای شیک برای پوشیدن با پیراهن های براق یا دامن های کلوش بسیار عالی است.  

2- کتهای کمردار

پارچه های لوکس و مجللی مانند ساتن و کشمیر تاثیر زیبای این نوع کت ها را افزایش میدهد. مد طرح های انواع کت ها با تزئینات فلزی ادامه دارد. به تزئینات خز، سر آستین و کناره لباس هم توجه کنید.

آلبوم کت ها و پالتوهای زمستانی قرمز آخرین مد زمستان امسال

رنگ های آبی و قرمز برای این مدل کت های پاییزی و زمستانی، بسیار عالی و برجسته هستند.

3- کت با خط کمر مشخص و درزدار

این نوع کت ها که معمولا تا پایین کمر است، مدلی شاد و جوان پسند است و نوعی لباس روزانه و روزمره محسوب می شود. این مدل کت را هم می توانید به صورت دوطرف دگمه دار و هم یک طرف دگمه دار تهیه کنید. از این مدل کتها و مانتوهای کلفت آستر دار پاییزی، انواع بیشماری در بازار وجود دارد. می توانید قد آن را بالا یا زیر زانو انتخاب کنید.

تصاویر مدلهای متنوع دیگر را میتوانید در بخش پیوندهای روزانه مشاهده نمائید

+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/07/16ساعت 8:52  توسط admin  | 

 

تصاویر مانتو های زنانه در بخش پیوندهای روزانه درج گردیده است 

+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/07/08ساعت 13:16  توسط admin  |